Turizem in vrtec

Vrtec Šoštanj je že vrsto let vključen v projekt “Z igro do prvih turističnih korakov”. Minuli teden je v enoti Biba potekala zaključna prireditev, ki so jo pripravile strokovne delavke skupaj z najstarejšimi otroki. Rdeča nit letošnjega projekta so OKUSNI ZAKLADI – lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom.

Vsaka s svojo tematiko je ustvarila unikatni kulinarični spominek, okusen zaklad, ki bi ga lahko naša lokalna turistična društva vključila v del njihove kulinarične ponudbe. Tako so nastali Medenjaki iz naše doline, Medeni zaklad in Žepni kruhek.

Zbrane sta pozdravila ravnateljica našega vrtca, ga. mag. Milena Brusnjak, in župan Občine Šoštanj, g. Boris Goličnik, ki je izrazil zadovoljstvo nad tem, da otroci že v vrtcu razmišljajo o turizmu, predvsem pa poudaril, da se moramo v svojem kraju najprej dobro počutiti mi, ki tukaj živimo. Šele potem bomo lahko o tem prepričali tudi druge.