Tralala, hopsasa pustne smo šeme

V našem vrtcu pustno vzdušje vlada že kar nekaj dni. Priprave na pusta pričnemo s pustno okrasitvijo naših igralnic. Temu sledi še dekoracija ostalih prostorov vrtca. V predpustnem času nas obiščejo tradicionalne lokalne maske Tresimirji in Šoštanjski koši, s katerimi zarajamo in zapojemo. Dan pred pustom so nam kurenti in pokači iz KUD Kurent 2000, uprizorili tuš, s katerim smo zimi nagnali strah v kosti. Otroci so se imeli možnost s kurenti pogovarjati, jih pobožati in jih vprašati vse, kar jih je o njih zanimalo. Na pustni dan so vrtec ugrabile maškare iz različnih krajev, pravljičnih dežel in risank. Vsak je postal to, kar si je želel. Bil je edinstven in neponovljiv. Dan se je pričel z velikim pustnim rajanjem obeh nadstropij, nato pa je sledila prava pustna povorka skozi mesto Šoštanj. Bili smo dovolj glasni, da smo priklicali tudi gospoda župana, ki nam je obljubil pomoč pri preganjanju zime in klicanju pomladi. Na koncu dneva smo se poveselili še s sladkimi bonboni, katere smo si maškare pošteno zaslužile.