Tradicionalni slovenski zajtrk v enoti Urška

Danes je potekal Dan slovenske hrane, ob njem pa že trinajstič tudi Tradicionalni slovenski zajtrk, ki smo ga obeležili tudi v vrtcu Urška v Topolšici.

Ta dan namenjamo lokalno pridelani hrani še prav posebno pozornost, pridelovalcem in predelovalcem hrane pa izražamo posebno priznanje in spoštovanje do njihovega dela. Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk poteka pod sloganom Kruh za zajtrk – super dan!

Kruh je poleg masla, mleka, medu in jabolka ena od sestavin Tradicionalnega slovenskega zajtrka.

V ta namen smo otrokom pripravile različne dejavnosti, obiskala sta nas tudi čebelarja, ki sta nam predstavila delo čebel, kako pridelajo razne medene izdelke ter kakšno vlogo imajo pri tem čebelarji.

Ob koncu pa seveda ni manjkala pesem Čebelar.