Teden otroka v enoti Urška

Radovednost pri otrocih vzpodbuja željo po odkrivanju nečesa novega, pomaga jim odkrivati in razumeti svet. 

Najpogostejše otroško vprašanje je »zakaj …?«, odgovor pa običajno »zato…«. In ravno to je letošnja tema ob Tednu otroka.

Strokovne delavke smo se potrudile in omogočile, da bi otroci doživeli ta teden v duhu radovednosti in raziskovanja, zato smo jim pripravile miselni gibalni poligon, eksperimente iz čarobne knjige, glasbeno dopoldne z raziskovanjem črno- belih tipk ter kamišibaj gledališče z naslovom Zakaj je trava zelena in lan moder. V goste smo povabile tudi ga. Petro Lipičnik, ki nam je predstavila živali in nam potrpežljivo odgovarjala na vsa naša radovedna vprašanja, ob koncu tedna pa nas je obiskal še medved, ki je s svojo zmedo očaral zajčke in naše otroke.