Mesec požarne varnosti v enoti Urška

V okviru meseca požarne varnosti, smo v sodelovanju s PGD Topolšica izvedli evakuacijsko vajo.

Ob zvoku tuljenja sirene, nismo imeli časa gledati skozi okno, ampak smo kar najhitreje tekli iz igralnice, na zbirno mesto.
Po uspešno opravljeni reševalni vaji, kjer so nam gasilci pomagali iz ‘gorečega’ vrtca, pa smo bili na vrsti za pomoč mi. Gasilci so nas povabili v gasilski dom v Topolšici, kjer smo jim pomagali rešiti medvedka iz zadimljene hiške. Pokazali so nam dve gasilski vozili z vso njihovo opremo, nekaj le te smo lahko tudi poskusili. Splezali smo visoko v gasilski tovornjak, si ogledali gasilski dom in si na glavo poveznili gasilsko čelado.
Dopoldne je še prehitro minilo in s sladko nagrado za naš pogum in pomoč smo gasilcem pomahali v slovo ter se odpravili nazaj v vrtec.

Iskreno se zahvaljujemo gasilskemu društvu Topolšica za sodelovanje!