Mesec marec, mesec družine

Mesec marec je mesec, ko se v vrtcu pogovarjamo o družini. Temo smo začeli s prinašanjem družinskih fotografij. Družinske člane smo prepoznavali, poimenovali, jih preštevali. V kotičku dom smo skrbeli za dojenčke (jih slačili, umivali, oblačili, hranili), se igrali didaktične igre na to temo in še bi lahko naštevali. V vrtcu je vzpostavljanje povezav med otroci, družino in vzgojitelji ključnega pomena za celostni razvoj otroka. Otroci od prvega do četrtega leta starosti so v obdobju ko intenzivno razvijajo svoje socialne, čustvene in motorične spretnosti. Zato večkrat letno v vrtcu organiziramo srečanja s starši v obliki ustvarjalnih delavnic. Na njih otroci in njihove družine skupaj ustvarjajo ali se igrajo v igralnih kotičkih. To spodbuja otrokovo domišljijo, kreativnost in samozavest ter omogoča staršem, da preživijo kakovosten čas s svojimi otroki in dobijo vpogled v naše pedagoško delo.