Zaključek vrtčevskega leta v enoti Urška

V enoti Urška Topolšica smo sodelovali v vseslovenskem projektu “Z igro do prvih turističnih korakov”. Letošnja rdeča nit projekta je »Okusni zakladi«.

Naš cilj je bil ustvariti kulinarični spominek, ki bi odražal bistvo našega kraja in njegove kulinarične tradicije. V ta namen smo se odločili, da bomo izdelali lokalni spominek, ki bo pripomogel k ohranjanju tradicije in okusov, značilnih za naš kraj.  

Zelo smo veseli in ponosni na našo prvo knjigo, v kateri so zbrani recepti naših starih staršev in prvo vrtčevsko sladico, katere sestavine predstavljajo okuse lokalnih pridelovalcev. Pri ustvarjanju te edinstvene knjige je bilo ključno skupno prizadevanje otrok, staršev, starih staršev, lokalnih društev in drugih organizacij.

Ta povezanost je omogočila nastanek knjige, ki združuje okuse, zgodbe in tradicije našega kraja.