Praznovanje pomladi

Starši

Pravi starši, kar čudno se

sliši, ne rastejo za vsakim voglom ne v vsaki hiši.

Pravi starši so strašno redki primerki, podarjeni pravemu sinu ali pa hčerki.
Pravi starši so z nami ob vsaki uri in so kdaj majhni kot droben škrat, da jih pobožamo in damo - spat.

(Tone Pavček, skrajšana verzija )

20180411 171021

IMG 0043 1 majhnica

Vrtec na smučeh

V petek so najstarejši otroci iz naše enote odšli v okviru projekta "Vrtec na smučeh" smučat na Golte. Nakteri otroci so prvič stali na smučeh, drugi so se lahko peljali tudi s sedežnico. Vse skupaj pa je potekalo pod budnimi očesi vaditeljev smučanja. Otroci so na snegu vidno uživali in se veselili vsakega uspešnega spusta po strmini.

SAM 1637GolteSAM 1674 GolteSAM 1640 GolteSAM 1655Golte

Pust

SAM 1505 pustSAM 1515 pustSAM 1523 pustDanes bomo krofe cvrli,
kakšno smešno še razdrli,
s krinko si obraz zakrili –
šeme – v svet se zapodili
žalost vso naj šment pohrusta;
danes šli se bomo pusta.

Jaz gasilec sem "ta prav"

20180202 171313 občnizobčni z "Jaz gasilec sem ta prav,saj čelado mam na glav,ko sirena se oglasi,skupaj zberemo se vsi".

Z deklamacijo, pesmijo in igranim prizorom smo pretekli teden sodelovali na Zboru gasilske mladine v Topolšici.

Zdravje v vrtcu

SAM 1358SAM 1356V enoti Urška v Topolšici ustvarjamo okolje za dobro počutje in zdravje naših najmlajših na različne načine.  Veliko časa namenimo skrbi za osebno higieno kamor sodi tudi zobna preventiva. Otroci se z asistentko g. Šumer iz Zdravstvenega doma Velenje srečajo pri štirih letih. Gospa Irena že vrsto let enkrat mesečno na prijazen in zanimiv način uči otroke pravilno čistiti zobe in jih seznanja z zdravo prehrano. Otroci utrjujejo pridobljeno znanje pri vsakodnevnem čiščenju zob v vrtcu in doma.