6XGLvbz7ZtLN majhnomalo Družina je kot pisan travnik.

Vsaka roža na njem je enkratna

in vsaka diši čisto drugače.Njegova lepota pa je v tem,

da vsi cvetovi rastejo skupaj.

Vrtec na smučeh

V petek so najstarejši otroci iz naše enote odšli v okviru projekta "Vrtec na smučeh" smučat na Golte. Nakteri otroci so prvič stali na smučeh, drugi so se lahko peljali tudi s sedežnico. Vse skupaj pa je potekalo pod budnimi očesi vaditeljev smučanja. Otroci so na snegu vidno uživali in se veselili vsakega uspešnega spusta po strmini.

SAM 1674 GolteSAM 1655GolteSAM 1646Golte Gaberke

Pozimi nam je vsem lepo

Pa smo ga le dočakali … sneg. Koliko užitka nam daje ta naravna igrača. Kepanje, sankanje, delanje snežakov, iglujev in še kaj. Ob vseh teh zimskih radostih pa nismo pozabili na naše prijateljice živali, ki si v teh dneh s težavo najdejo kaj za pod zob. V vrtec smo zato povabili člane kulturnega društva Kulturnica. Seznanili so nas s tesarskim poklicem, z orodjem, ki ga uporabljajo in nas poučili, kako si oni krajšajo čas v zimskih dneh. Skupaj smo naredili lesena kladivca in ptičji hišici, ki s pridom opravljata svojo vlogo.

20180216 101058 zimaSAM 9362 zimaSAM 9344 zima

Pust, pust, krivih ust

Že dan pred pustom smo imeli v našem vrtcu pravo pustno zabavo, saj sta nas obiskala čisto prava klovna Pif in Paf. Na pustni torek pa je bilo pri nas zares veselo. Namesto otrok so se po igralnicah sprehajali gasilci, pikapolonice, princeske, vile, supermeni, indijanci, … in Rdeče kapice. Veliko je bilo smeha, plesanja, kričanja in igranja na male ritmične inštrumente. Z glasnim kričanjem in ropotanjem smo se odpravili tudi po vasi, preganjat zimo, vendar nam le te ni uspelo odgnati.

20180213 092521 1pust20180213 105753 1pustSAM 9364 1pust

Voščilo

2017 12 22 07.53.31 1 1 mala                Otrok – čudežno bitje.

Toplo, iskreno, vedoželjno, igrivo, polno smeha

in nalezljive radosti.

Privoščite si vsaj nekajkrat v letu biti otrok.

Čudežno bo.

Pa srečno!