Od 17. julija 2017 dalje
bo zaradi vzdrževalnih del zaprta Kajuhova cesta, ki poteka mimo Vrtca Šoštanj.

Dostop do vrtca in parkirnega prostora bo možen s ceste Matije Gubca.

Hvala za razumevanje,

mag. Milena Brusnjak,
                                                                                                                                           ravnateljica

Spoštovani starši!

Poletje, dopustovanje, počitnice - juhuhu, so tu ...... in tudi v vrtcu si jih privoščimo. Za večino otrok nastopi vsaj teden, dva ali več premora, ki ga preživijo s svojimi starši, starimi starši, z družino in s prijatelji. Skupaj gredo na morje, v hribe, izlete in počnejo stvari, za katere med letom zmanjka časa.

V poletnih mesecih je število otrok v našem vrtcu manjše, strokovni delavci koristijo letni dopust, zato je združevanje oddelkov normalno in racionalno. Prisotne otroke združimo v starostno mešane skupine v skladu z normativi. Starši, ki imajo poleg letnega dopusta tudi možnost varstva s strani starih staršev, se lahko odločijo za počitniško rezervacijo (glej pravilnik).

Vzgojno in izobraževalno delo strokovnih delavcev je tudi v tem času načrtovano po načelih in ciljih kurikula in je prilagojeno počitniškim mesecem. Ker so dnevi topli, se lahko večino dejavnosti izvaja na prostem: igra, sprostitev, zabava, malica, risanje, barvanje, packanje z vodo, ustvarjanje ....

Če ste torej zaskrbljeni, ker bo vaš malček med počitnicami v drugi igralnici in z novimi prijatelji, vam pravimo - nasmehnite se in naj vam ne bo hudo. Otroci poznajo strokovne delavke ter prostore vrtca, uživajo v načrtovanih dejavnostih in igri - saj to počnejo celo šolsko leto. Igra je nekaj najlepšega, kar zapolnjuje njihovo otroštvo. In kje drugje lahko najdejo tako bogato igro kot ravno v vrtcu? Radi jih opazujemo in kadar slišimo njihov smeh, je to najlepše za nas.

Pocitnice1 2017

Pocitnice2 2017