V petek, 22. aprila je naš planet Zemlja praznoval svoj dan s sloganom: »Vlagajo v naš planet.« Vsako leto na ta dan ljudje čistijo in urejajo lokalno okolje. Tej akciji se priključimo tudi mi, otroci in odrasli  v našem vrtcu.

Ker nam vreme ni bilo naklonjeno, smo se z otroki pogovarjali o pomenu tega dne in kaj lahko mi prispevamo k temu. Ogledali smo si dokumentarni film »Lepši svet – dan zemlje« in ob njem spoznali kako pomembno je skrbeti za naše okolje.

Dogovorili smo se, da bomo danes v ponedeljek, v ta namen očistili ožjo okolico vrtca, igrišče in uredili gredice.

V začetku aprila nas je obiskal zmajček Jurček in nam v okviru projekta Zeleni nahrbtnik prinesel naloge povezane z naravo in okoljem. Z veseljem smo jih opravili in že takrat po svojih najboljših močeh poskrbeli za okolje v katerem živimo.

 

(Skupno 184 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost