Letošnje leto obeležujemo 100. obletnico rojstva pesnika prihodnosti in človekoljuba Karla Destovnika – Kajuha. V počastitev obletnice, smo v vrtcu pripravili vrsto dejavnosti, preko katerih smo se seznanili z našim sorojakom. Izdelali smo Kajuhov dom, se sprehodili po mestu Šoštanj, si ogledali njegove znamenitosti (OŠ Karla Destovnika Kajuha, Kajuhov dom, kip). Gibalno in likovno poustvarjali po njegovi poeziji (Drobna pesem, Samo en cvet, Bosa pojdiva dekle obsorej), v različnih likovnih tehnikah (risanje s kredo, ogljem, odtiskovanje v glino …). Izvajali grafomotorične vaje in urili spretnosti. Se seznanjali s simboli (črkami), preslikovali črke,  iskali rime in prve glasove v besedi. Opazovali brstenje češnjeve veje. Se igrali igre senzibilizacije, naučili pripovedovati in zapeti Drobno pesem. Otroci so doživljali in spoznavali literarna dela, razvijali izražanje in komuniciranje z umetnostjo ter se spoznali z ožjim in širšim družbenim okolje.

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost