»Tudi jaz bom gasilec, ko bom velik!« slišimo vsakič, ko nas gasilci povabijo medse. In tudi letos ni bilo nič drugače. Naše srečanje s prijaznimi gasilci PGD Topolšica je bilo zanimivo in poučno. Otroci so slišali, kakšne naloge opravljajo gasilci, spoznali so gasilski avto in opremo, poslušali gasilske sirene in opazovali utripanje lučk. Najstarejši so se seznanili še z nevarnimi snovmi in ravnanjem z njimi. Najbolj imenitno pa je bilo, ko so lahko bili vsi, od najmlajših do najstarejših, za nekaj časa gasilci. Gasili so s pravo cevjo, ciljali v tarčo in reševali medvedka. Za konec pa so jih gasilci iz PGD Šoštanj- mesto popeljali z gasilsko lestvijo, da so si lahko ogledali gasilski dom še s ptičje perspektive.

In po uspešno opravljenem delu je sledilo še druženje ob soku in posladkih. Veselimo se že naslednjega srečanja!

Gasilci Gasilci1 Gasilci2 Gasilci3

(Skupno 4 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost