Skozi mesec december nas je popeljal palček Instrumentalček. V goste je povabil kar nekaj glasbenikov, ki so nam predstavili svoja glasbila. Glasbilom smo prisluhnili, ugotovili kako so narejeni ter na njih poskusili tudi sami zaigrati. Spoznali smo bobne, violino, prečno flavto, harmoniko, tamburico, saksofon, klavir ter bas kitaro. Ob koncu sklopa nam je zaigrala tudi jazz skupina. Ustvarili smo si glasbeni kotiček, v katerem smo sami oblikovali ritmične in melodične vzorce z Orffovimi glasbili ter malimi ritmičnimi instrumenti. Poleg glasbil pa smo spoznali tudi tradicionalna praznovanja božiča ter novega leta pri nas in po svetu. Okrasili smo jelko z okraski, na katere smo zapisali vse naše skrite želje za prihajajoče leto. Držimo pesti, da se čisto vsaka od njih tudi uresniči. 

glasba1glasba2glasba3glasba4

 

 

{AG rootFolder=”/images/stories/slike/” thumbWidth=”200″ thumbHeight=”120″ newImageTag=”1″ newImageTag_days=”7″ paginUse=”1″ paginImagesPerGallery=”9″ albumUse=”1″ backgroundColor=”#ffffff” foregroundColor=”#808080″ highliteColor=”#fea804″ frame_width=”500″ frame_height=”300″ showSignature=”1″ plainTextCaptions=”1″ ignoreError=”1″ ignoreAllError=”1″ thumbAutoSize=”none” template=”classic” popupEngine=”slimbox” arrange=”priority”}vrtec/tina_glasba{/AG}

(Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost